Kaseta magnetofonowa

 

Cześć,

dzisiaj parę słów o zapomnianym już nośniku jakim jest kaseta. Zapomnianym i jednocześnie nie. Z czym nam kojarzy się dźwięk z kasety? Każdy kto miał starego kasprzaka czy grundiga (magnetofony kasetowe używane za czasów PRL) powie, że z szumem i słabą jakością nagrania. No i tak było brak wysokich tonów, szum i dźwięk jakby wszystko grało za ścianą 🙂

Ale czy naprawdę dźwięk z kasety magnetofonowej jest taki kiepski? Otóż nie!!!

Kiedyś po prostu nie mieliśmy dostępu do dobrego sprzętu odtwarzającego.

Musicie koniecznie spróbować posłuchać dźwięku z kasety na obecnie odrestaurowanym magnetofonie. Myślę, że nie spodziewacie się jak dobrze graja te stare szpulki z taśmą w środku. Każdy powie e tam puszczę z Tidala czy Spotfy i będzie lepiej otóż nie, będzie inaczej. Czy spodoba Wam się dźwięk z kasety? trzeba samemu spróbować i ocenić. Dźwięk jest znacznie cieplejszy niż z nośników elektronicznych i jednocześnie nie jest pozbawiony szczegółów. Dla wszystkich, którzy będą się chcieli przekonać czeka pokój odsłuchowy w nastroje audio.

Na zdjęciach kultowy album nie mniej kultowej grupy PINK FLOYD “THE WALL” zamknięty w dwupaku. Dwupak w kasetach to dość rzadkie zjawisko tak więc jednocześnie ciekawostka.